CZ EN DE NL PL

Lyžování

V zimním období je Špindlerův Mlýn naprosto jedinečný a nabízí nejlepší podmínky pro lyžování u nás. Lyžařské středisko Špindlerův Mlýn je právem nazýváno hlavním městem zimních sportů v České republice, neboť ve svých vynikajících střediscích ( Sv. Petr, Hromovka,Medvědín, Horní Mísečky, Labská) nabízí celkem 6 lanových drah, 12 vleků a 28 km sjezdových tratí. Všechny sjezdovky jsou denně upravované, uměle zasněžované, vhodné nejen pro pokročilé, ale i začátečníky a děti. Lyžařské školy poskytují výuku, půjčovny a prodejny nabízí celé sportovní vybavení.

Areál Svatý Petr je nejvýznamnějším centrem sportovního dění ve Špindlerově Mlýně, každým rokem je dějištěm mnoha významných sportovních akcí. Přímo v areálu jsou v zimní sezóně v provozu tři lanové dráhy a pět vleků. Sjezdové tratě jsou co do délky převýšení i úpravy nejkvalitnější v rámci celé ČR. Bohatě navštěvovaný je i snowpark včetně U rampy. S areálem Medvědín je Svatý Petr propojen pravidelnou linkou SKI BUSU.

Areál Medvědín , který je čtyř sedačkovou lanovou drahou spojen s areálem Horní Mísečky je stále více vyhledávaným místem lyžařů, kteří mají rádi pohodové lyžování na slunci. Je zde velmi dobrá černá a červená sjezdová trať, která je určená především pro sportovní lyžařskou jízdu. Pro začátečníky a rodinné dovolené s dětmi je velmi vhodný areál Horní Mísečky, který nabízí čtyři lyžařské vleky, vždy kvalitně upravené sjezdovky a snowpark určený snowboardistům.

Večerní lyžování na Hromovce - v provozu denně od 18.00-21.00 hod - nejdelší večerní lyžování v České republice, v celé délce 1600 m technicky zasněžované. Umělé osvětlení 20-100 LUX umožňuje jednak kvalitní lyžování pro veřejnost tak pořádání závodů FIS za umělého osvětlení.

Běžky

Na své si ve Špindlerově Mlýně přijdou také milovníci běžek. Běžecké tratě v okolí jsou často vyhledávaným místem nadšenců běžeckého lyžování, kteří zde najdou téměř 100 km každodenně kvalitně upravených tratí .Výchozími místy pro hřebenové túry jsou lyžařský areál Svatý Petr, bufet Na Pláni, soutok Labe a Bílého Labe a Horní Mísečky.

Navíc hosté mohou využívat přímo v areálu Horních Míseček upravený zasněžený běžecký stadion, jehož závodní běžecké tratě ( 6 závodních okruhů o délce 1,5 -10 km) jsou položeny ve výšce 1040 m.n.m a jsou využívány nejlepšími českými sportovci.