CZ EN DE NL PL

Špindlerův Mlýn

Malownicze miasteczko górskie Špindlerův Mlýn należy do najbardziej wyszukiwanych ośrodków turystycznych, narciarskich, turystyki rowerowej i innych sportów nie tylko w Karkonoszach, ale w całej Republice Czeskiej. Znajduje się w wysokości 715 -1310 m n.p.m., w miejscu dopływu Dolskiego potoku do rzeki Łaby w Karkonoskim Parku Narodowym. Do Špindlerova Mlýna można przyjechać w każdą porę roku w celu nie tylko naładowania się nową energią na nieskażonym powietrzu górskim, ale również za wyżyciem sportowym i niezapomnianymi przeżyciami wokół niepowtarzalnych scenerii, których okoliczna przyroda udziela.

Dzięki swemu pięknu natury i świetnym warunkom do sportów letnich oraz zimowych stał się Špindlerův Mlýn w Karkoszach jednym z najbardziej wyszukiwanych miejsc do wczasów w Republice Czeskiej i prawem jest określany jako perła Karkonoszy.

Od maja do października mogą Państwo wybierać z szerokiej oferty szlaków turystycznych w dolinach i na grzbietach gór, które Państwa poprowadzą poprzez głębokie lasy, nieopanowane potoki górskie, rozległe górskie łąki lub udzielą szerokich widoków do okolicy. Špindlerův Mlýn jest idealnym miejscem wyjścia szerokiej skali szlaków turystycznych i rowerowych.

Już w ostatnich październikowych dniach może się na grzbietach gór pojawić pierwszy śnieg, optymalne warunki śniegowe trwają od grudnia do końca kwietnia. Do najczęściej odwiedzanych ośrodków sportowych należą tzw. "Sv. Petr" oraz "Medvědín". Tu znajdą wyżycie naprawdę wszyscy: od początkujących narciarzy, przez zaawansowanych narciarzy zjazdowych po snowboardystów. Oba ośrodki w wypadku, że pogoda nie sprzyja są sztucznie zaśnieżane. Špindlerův Mlýn oraz jego okolica są idealnym miejscem dla narciarzy na biegówkach, którzy tu znajdą wiele utrzymywanych tras.

Oprócz możliwości narciarskich i turystycznych można też w Špindlerově Mlýně skorzystać z całej plejady innych ofert:
 •  jazda po torze bobslejowym
 •  jazda po torze saneczkowym
 •  snowtubing
 •  jazda konna lub powozem
 •  wędkarstwo w kaskadach Łaby
 •  tennis, squash, bowling
 •  sauna, fitness, masaż, solarium
 •  paragliding, rafting
 •  wspinaczka górska i podobne sporty ekstremalne

Pobyt w Królestwie Krakonosza mogą Państwu umilić miejscowe restauracje, gościńce, winiarnie, bary, dyskoteki i kluby. W miejscowych sklepikach można zakupić artykuły spożywcze, markową odzież sportową czy upominki.

W dodatku przez cały rok czeka na Państwa bogaty program kulturalny: koncerty urządzane na deptakach, wystawy, kino, ale przede wszystkim wybitne zdarzenia sportowe. To jest tylko część z oferty, wybrać sobie potrafi naprawdę każdy.

Odwiedź nas i przekonasz się o tym na własne oczy!