CZ EN DE NL PL

Špindlerův Mlýn

Malebné horské městečko Špindlerův Mlýn patří mezi nejvýznamnější střediska turistiky, cykloturistiky, lyžování a dalších sportů nejen Krkonoš, ale i celé České republiky. Nachází se v nadmořské výšce 715 -1310 m.n.m., na soutoku řeky Labe s Dolským potokem v Krkonošském národním parku. Do Špindlerova Mlýna můžete přijet v každém ročním období nejen pro načerpání nových sil na zdravém horském vzduchu, ale také za sportovním vyžitím a nezapomenutelnými zážitky z jedinečných scenérií, které okolní příroda nabízí.

Díky svým přírodním krásám a skvělým podmínkám pro zimní i letní sporty se stal Špindlerův Mlýn v Krkonoších jedním z nejvyhledávanějších míst rekreace v České republice a je právem nazýván perlou Krkonoš.

Od května do října můžete vybírat z bohaté nabídky turistických cest v údolích i na hřebenech, které Vás provedou hlubokými lesy, nezkrotnými bystřinami, rozsáhlými horskými loukami nebo Vám poskytnou široké výhledy do krajiny. Špindlerův Mlýn je ideálním východištěm celé řady turistických a cykloturistických tras.

První sníh se může objevit na hřebenech Krkonoš už koncem října, optimální sněhové podmínky pro všechny zimní sporty trvají pak od prosince do konce dubna. K nejnavštěvovanějším sportovním areálům patří tzv. "Sv. Petr" a "Medvědín". Zde si přijdou na své všichni milovníci sjezdového lyžování od začátečníků až po nejnáročnější sjezdaře a snowboardisty. Oba dva areály jsou v případě výkyvů počasí uměle zasněžovány. Špindlerův Mlýn a jeho okolí je ideální i pro běžkaře, kterým je k dispozici mnoho upravených běžkařských tratí.

Kromě lyžařských a turistických možností však Špindlerův Mlýn nabízí i celou řadu dalších aktivit:
 •  jízda na bobové dráze
 •  jízda na sáňkařské dráze
 •  snowtubing
 •  jízda na koni a v kočáře
 •  rybolov v labských peřejích
 •  tenis, squash, bowling
 •  sauna, fitnes, masáže, solárium
 •  paragliding, rafting
 •  skálolezení, přemostění, slaňování a další adrenalinové sporty

Pobyt v Krakonošově království Vám mohou zpříjemnit místní restaurace, vinárny, bary, diskotéky a herny. Ve zdejších obchůdcích si můžete nakoupit potraviny, značkové sportovní oděvy či suvenýry.

Navíc Vás po celý rok čeká bohatý kulturní program v podobě promenádních koncertů, výstav, návštěv kina, ale především vrcholných soutěžních a sportovních akcí. A to je jen část z velké nabídky možností, vybrat si může opravdu každý.

Navštivte nás – a přesvědčte se sami!