CZ EN DE NL PL

Letní aktivity

Ať již se rozhodnete pro strávení letní dovolené výlety po horských hřebenech či vyjížďkami na horských kolech, Krkonoše pro Vás budou představovat ideální zázemí. Špindlerův Mlýn Vám nabízí vynikající podmínky pro cykloturistiku a pěší turistiku. Celé území je doslova protkáno hustou a dobře propracovanou sítí značených turistických tras, které Vám umožní poznat tuto jedinečnou krajinu s mnoha nádhernými výhledy.

 •  vyjížďky na koních - Kněžice (mezi Vrchlabím a Beneckem)
 •  vyhlídkové lety ( Vrchlabí)
 •  bobová dráha Medvědín a nejdelší lezecký MONKEY park
 •  tenis ( 5 antukových kurtů na Sv. Petru s možností pořádání turnajů)
 •  paragliding (start na Medvědině a Sv. Petru)
 •  sauna, fines, masáže
 •  AQUA park
 •  rybaření

Cykloturistika

Cyklotrasy a cyklostezky v Krkonoších patří k těm nejvyhledávanějším. Zalesněné kopce hor lákají vyznavače MTB, v podkrkonoší se najdou cyklotrasy i pro méně zdatné cyklisty. Pro horskou cykloturistiku je v Krkonoších vytyčeno 27 cyklotras. Rovněž Špindlerův Mlýn ve svém okolí nabízí velmi kvalitní a příjemné cyklotrasy a cyklostezky jak pro horská kola tak i pro trekingová.

Pro skupiny jsou zajišťovány výlety na kolech s průvodci. Konají se zde také pravidelné závody horských kol. V areálu Svatý Petr je v provozu nová sjezdová a dualová trať pro horská kola - bike park.

Skiareál Špindlerův Mlýn zajišťuje v areálech Svatý Petr a Medvědín letní provoz dvou moderních lanovek s přepravou horských kol. Konečné stanice obou lanovek jsou nejenom výchozím místem mnoha tras, ale poskytují i překrásné pohledy na hřebeny Krkonoš včetně pohledu na nejvyšší horu České republiky - Sněžku (1602m.n.m).

Tipy na výlety:
  - procházka údolím Bílého Labe,
  - výlet na nejvyšší horu Sněžku či k prameni Labe,
  - návštěva Krkonošského muzea ve Vrchlabí,
  - Zlaté návrší, Bouda Špindlerovka, Luční Bouda atd.

Koupání

Cca 300 m od apartmánového objektu u nástupní stanice čtyřsedačkové lanovky Medvědín se nachází moderní aquapark s tobogány, další kryté bazény najdete rovněž ve Vojenské zotavovně Bedřichov. V letních měsících lze ke koupání využít i vodní nádrž Labská přehrada.