CZ EN DE NL PL

Turistika

V letě uspokojí areál Horních Míseček nejen nenáročné turisty, kteří vyhledávají vycházky do okolí bez většího převýšení, ale je zde možné podniknout i více či méně náročné pěší horské tůry po celých Krkonoších. Díky své poloze takřka v centru krkonošské přírody jsou Horní Mísečky opravdu jedinečným výchozím bodem mnoha turistických a cykloturistických tras po hřebenech Krkonoš.

Naučná stezka Vás zavede až k prameni řeky Labe, který se nachází necelých 6 km od Horních Míseček a odtud dále na Sněžné jámy, na hlavní hřebenovou trasu česko-polského přátelství, k Luční boudě či na Sněžku. Městečko Špindlerův Mlýn je pro pěší turisty vzdáleno pouhé 3,5 km. Různé druhy dopravních komunikací ( jako např. uzavřená cesta pro běžný provoz na Vrbatovu boudu, která pokračuje až k Labské boudě), dále upravené cesty, pěšiny a stezky s širokou škálou náročnosti, lákají mnohé cykloturisty..

Pro přepravu Vašich kol do vzdálenějších míst můžete využít krkonošské cyklobusy, také lanové dráhy Medvědín a Sv. Petr (letní provoz denně od 8:00 do 18:00 hodin) umožňují přepravu horských kol.

Na Zlaté návrší k Vratově boudě Vás v letních měsících vyveze pravidelná autobusová linka. Zastávka se nachází přímo u našich apartmánů.

I milovníci houbaření si u nás přijdou na své - specifické horské mikroklima zaručuje ideální podmínky pro sběr lesních plodin ( hub, borůvek, malin, atd.).

Díky své poloze nabízí Apartmány svým návštěvníkům překrásný výhled nejen na okolní mohutné horské hřebeny, ale i do malebného krkonošského údolí.

Cyklotrasy

Typy na výlet

 Značené turistické cesty Vás zavedou do známých míst jako je třeba Špindlerův Mlýn vzdálený necelé 4 km (je zde letní bobová dráha, AQUA park, squash, minigolf, tenis a mnoho dalších atrakcí), na Zlaté návrší, odtud na Dvoračky. Nejkratší trasa k prameni Labe je právě od nás. Krásné pohledy ze Zlatého návrší přes hřebeny na Sněžku na straně jedné a na Český ráj na straně druhé Vás zaručeně uchvátí.

 V letních měsících Vás na Zlaté návrší a na Vrbatovu boudu vyveze pravidelná autobusová linka ( jezdí po cca 20 min. v obou směrech).

Další zajímavé turistické cíle:
 •  Jilemnice
    Město Jilemnice je známé jako brána západních Krkonoš.
    Zámek – rozsáhlé Krkonošské muzeum (mechanický Betlém Jáchyma Metelky) • Vrchlabí
    Zámek – dominanta města
    Zámecký park – založen spolu s výstavbou zámku. Ze zámeckého parku vede dřevěný visutý most k zámecké     hrobce.
    Zámecká hrobka – novogotický sloh, oltář s pietou.
    Klášter Augustiniánů – barokní architektura s prvky klasicizmu.
    Chrám svatého Vavřince – stojí na místě jednolodního gotického kostela ze 14. století. • Nová Paka
    Suchardův Dům – muzeum s expozicemi věnovanými historii, umění, etnografii, betlémům. Naproti Suchardovu     domu je Klenotnice drahých kamenů, ve které můžeme obdivovat nejen nádherné drahokamy, ale seznámit se i     se spiritismem v Podkrkonoší.

 • Hrad Pecka
    Hrad je nejvýznamnější památkou obce Pecka, byl vybudován ve 14. století na místě původní tvrze. Byl     upraven goticky a rozšířen o renesanční palác. V prostorách hradu (ve sklepení) se nacházejí expozice věnované     historii města i hradu, národopisu, hrdelnímu právu a soudnictví.